I Manewry Zespołów Poszukiwawczo-Tropiących w Trójmieście

Z wielką przyjemnością wzięliśmy udział w I Manewrach Zespołów Poszukiwawczo-Tropiących w Trójmieście. Organizatorzy, niezawodny klub Trufla, jak zawsze sprawili że wszystko było dopięte na ostatni guzik, a dzięki świetnej atmosferze wszyscy spędziliśmy ten weekend z szerokimi uśmiechami na twarzach. Ta impreza była szczególna, bo był to pierwszy w Polsce otwarty sprawdzian zespołów tropiących w systemie double blind (czyli nikt z osób idących za psem – nawet sędziowie – nie zna trasy pozoranta, jest ona rejestrowana przez GPS). I choć żaden ze startujących psów nie ukończył śladu to zabawa była przednia! Ogromnie dużo zyskaliśmy wszyscy obserwując pracę psów i wymieniając się doświadczeniami. Z Trójmiasta przywieźliśmy wiele stron notatek i mnóstwo pomysłów na nowe treningi.
Z naszego zespołu na manewrach wystąpiły Jola z Fridą, Natalia z Chilli, Marta z Rysią i Agnieszka z Arweną. Psy załogi ALTO Tropy pokazały się zdecydowanie z dobrej strony. Marta z Rysią bezapelacyjnie zostały Najlepszym Zespołem Manewrów, a nasze świeżo upieczone klubowiczki, Agnieszka z Arweną otrzymały wyróżnienie.
Podsumowując – impreza była świetna, spotkanie z innymi klubami i konfrontacja metod treningowych – pouczające i inspirujące. Zawiązaliśmy nowe znajomości i przyjaźnie i mamy ogromną nadzieję, że coraz częściej będziemy mogli w jak najszerszym i najbardziej różnorodnym gronie spotykać się na podobnych imprezach.

obrazy
Za zdjęcia dziękujemy Magdalenie Ubysz!

Reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.