Instruktorzy

pudleAnna Żarska – pedagog, szkoleniowiec,  przewodnik psów terapeutycznych

W pewnym momencie moja trwająca od lat fascynacja psami zaczęła przybierać konkretny kierunek: szkolenie psów. Swoje wcześniejsze doświadczenie w pracy z psami postanowiłam poszerzyć na kursach instruktorskich Alteri (kurs trenerski i aspirancki), następnie na kursie COAPE. Również obecnie ciągle się uczę w trakcie licznych seminariów, warsztatów i kursów.
Od wielu lat pracuję z psami bezdomnymi przygotowywanymi do adopcji (co zapoczątkował Program Pozytywne Psie Wibracje dla Fundacji Azylu pod Psim Aniołem), głównie z psami, którym zapewniamy w naszym hotelu dom tymczasowy przed adopcją.
Jako szkoleniowiec i wolontariusz Fundacji “Razem Łatwiej – zwierzęta przełamują bariery” odpowiadałam za przygotowanie i dopuszczenia do pracy psów – terapeutów Fundacji. Wraz ze swoimi psami i kotami odwiedzałam przez kilka lat ośrodki współpracujące z Fundacją Razem Łatwiej.

Obecnie jako wolontariusz Fundacji Jak Pies z Kotem aktywnie uczestniczę w działaniach edukacyjnych fundacji oraz ze swoimi zwierzętami odwiedzam podopiecznych fundacji w ośrodkach współpracujących, a także – jako szkoleniowiec -odpowiadam za dopuszczenie do pracy psów terapeutycznych Fundacji.

Moją pasją stało się obedience, czyli posłuszeństwo sportowe. Trenuję ze swoimi pudlami Vitem i Feeglem, z nieżyjącą już Mokrą startowałyśmy w klasie 1. Drugą dziedziną pracy z psami, która mnie fascynuje, jest dogoterapia. Moje pudle Vito i Feegl oraz owczarek australijski Ina są psami terapeutycznymi, pracują ze mną w dogoterapii, obecnie głównie w zajęciach edukacyjnych dla dzieci. Również Mokra pracowała w dogoterapii regularnie. Na kursach dla przyszłych dogoterapeutów szkolę psy dogoterapeutyczne m.in. w ramach programu mającego międzynarodową akredytację ISAAT – International Society for Animal-Assisted Therapy. Przed nami niedługo także nowe wyzwania: z Feeglem zabieramy się za tropienie użytkowe. Wraz z grupą pasjonatów psich sportów: obedience, rally-o, tropienia etc. tworzymy drużynę ALTO Psy Sportowe.

Psy: ogar polski Frajda, pudel średni Feegl, pudel standardowy Vito, pudel miniaturowy Yupii,  labradory Kropka i Origami oraz polski spaniel myśliwski Libra.


HaniaAnna Łuczak – szkoleniowiec, behawiorysta,  asystent prób pracy psów myśliwskich, hodowca ogarów i gończych polskich

Wieloletni sekretarz Klubu Ogara i Gończego Polskiego a także, przez dwie kadencje, członek sądu koleżeńskiego w oddziale ZKwP w Legionowie. Wieloletnie doświadczenie w pracy z psami poszerzała na kursach instruktorskich Alteri (kurs trenerski i aspirancki), kursie COAPE, w trakcie licznych seminariów (m.in. organizowanych przez Fundację Psia Wachta). Od dawna pracuje z psami schroniskowymi przeznaczonymi do adopcji (m.in. Program Pozytywne Psie Wibracje dla Fundacji Azylu pod Psim Aniołem). Przez wiele lat pracowała jako szkoleniowiec w Fundacji Razem Łatwiej – zwierzęta przełamują bariery. Aktualnie pracuje w fundacji Jak Pies z Kotem, odwiedzając wraz ze swoimi zwierzakami ośrodki współpracujące, a także przygotowując do pracy psy innych wolontariuszy fundacji. Odpowiada za dopuszczenie do pracy psów fundacyjnych.

Psy: Cavalier king charles spaniel Szyszka, owczarki australijskie Merlin i Maroe, labrador retrievery Hela i Tycia, Polski spaniel myśliwski Korek.


Reklama