Nasze psy

FrajdaFRAJDA (FRAJDA DLA OLFACTUS Dobra Złaja FCI) – ogar polski

Wnuczka Gawry. Pies z niebywałym temperamentem i pasją. Pracuje w dogoterapii i ćwiczy tropienie myśliwskie, jeździ na wystawy. Poza tym jest najlepszą kumpelą Merlina.


helaHELA (WALHALA Sodalis) – labrador retriever czarny

Labrador był w odległych planach… naprawdę odległych… „może kiedyś, za parę lat, wezmę labradora…”
I poznałam Helę – na początku to miała być krótka znajomość 😉 Ale Heli nie da się nie kochać. Dzięki życzliwości Hodowczyni Justyny Jabłońskiej  Hela zamieszkała z nami i to była jedna z najlepszych decyzji, jaka podjęłam.
Mądra, łagodna, wesoła, kochająca wszystkich – to widać na co dzień. A swoje szczególne umiejętności i zapał pokazuje w pracy. Uczy się błyskawicznie, uwielbia ze mną pracować. Z sukcesami startuje w obedience, pomimo młodego wieku  bardzo często przy tym „lądując na pudle”.  Ma wielki talent i pasję do aportowania, dzięki czemu treningi i zawody dummy są dla nas dużą przyjemnością.
Jest psem terapeutycznym Fundacji  „Jak Pies z Kotem”, pracuje z dziećmi, osobami starszymi i chorymi, bierze udział w pokazach. Ale to, co najważniejsze: to po prostu dobry, kochany pies.

Justyna, dziękuję…


KROPKA (KROPKA Sodalis) – labrador retriever czarnykropka4

Podobno nic nie dzieje się bez powodu…

Z jakiejś przyczyny na moje drodze stanęła mała Kropka, siostra Heli,  bardzo, bardzo do Heli podobna, nie tylko z wyglądu 🙂

Jest uosobieniem wszystkiego, co w labradorach dobre: wesoła, łagodna, ufna i wpatrzona w człowieka. Delikatna dla ludzi, przyjazna dla zwierząt.  I  jak to retriever nosi w pysku wszystko, co wolno i co niekoniecznie wolno 🙂
Uczy się niebywale szybko, ma wielka chęć do pracy z człowiekiem, widać, że wspólne treningi to jest  właśnie to: „co Kropki lubią najbardziej”.


SZYSzyszkaSZKA (ERICA z Maciachowego Pola) – Cavalier King Charles Spaniel

Długo wybierany i wyczekiwany pies – zastąpiła Kontrę w pracy w dogoterapii. Ale warto było. Szyszka jest bardzo „słodkim” psem, uwielbiającym kontakt z ludźmi. Poza pracą w dogoterapii Szyszka bierze udział w wystawach, ćwiczy posłuszeństwo i biega w agility.


FEEGL (A Million Voices of JANUS) –  pudel morelowy średni

Feegl2Wymarzony, wyczekany, zaplanowany i zamówiony od paru lat… i jak zwykle plany „wzięły w łeb” i zamiast czarnego toya przyjechał morelowy średniak… Jak  się  okazało, to  była dobra decyzja.. z małego, pilnego szczeniaczka wyrósł przemiły, przyjazny i chętny do pracy, wpatrzony we mnie pies. Lubi pracę,  uwielbia  długie  spacery  po  łące,  biega wtedy szaleńczo, zawsze zerkając czy  mnie  nie stracił z oczu. Uwielbia się przytulać, genialnie śpi  w  łóżku  😉  Kocha ludzi, świetnie się sprawdza w pracy z nimi, jest delikatny i uważny.
Feegl  jest  psem  terapeutą Fundacji Jak Pies z Kotem, startuje w zawodach obedience – na  razie  ze zmiennym szczęściem ;)… rozpoczął szkolenie tropienia użytkowego, co nam się bardzo podobało i do czego morelek ma duży talent. Feegl,  przed  nami  masa  pracy… ale  obiecałam  Twojej Hodowczyni, że nie będziesz się nudził 😉

Feegl jest psem terapeutą Fundacji Jak Pies z Kotem.


fot. Paweł Cendrowski

fot. Paweł Cendrowski

VITO (DON VITO Bati-Bell) – pudel standardowy czarny

Zaplanowany był pudel królewski biały po wspaniałych rodzicach, ale stało się… przypadkiem (a może nie przypadkiem?) spotkałam dużego czarnego, który pilnie potrzebował swojego „ludzia”, który doceni i ukierunkuje  jego niezwykły temperament i radość życia. Szalony, pogodny, rozbrykany, nieustannie w ruchu, w zabawie… Wielki „klown”, żaden inny pies  nie umie robić tak głupich min, żadnemu nie zdarza się tak obijać o meble i futryny, ale również żaden inny nie umie z tak radosnym wyrazem mordy przygalopować na wielkie przytulanko. Miły dla ludzi, miły dla psów…Mój wielki „mały” Vit 🙂
Już zadebiutował  w pracy z dziećmi, pilnie trenuje obi. Vito jest psem terapeutą Fundacji Jak Pies z Kotem.


yupek3YUPII (CAŁA TATY INTER STUDIO Maribeska) – pudel toy/miniaturowy brązowy

Mała Yupii nie była przeze mnie zaplanowana –  pojawiła się nagle, oczarowała nas i została. Dzielna, zrównoważona, uważna, wesoła i pogodna. Szybka i skoczna. I ogromnie przytulaśna… wydaje się, że po prostu zajęła swoje miejsce w domu. Mała czekoladowa iskierka.


MerlinMERLIN (Saussurea SOFTLY SENTIMENTAL) – owczarek australijski

Bardzo szczęśliwie dla nas pojawił się na horyzoncie, gdy postanowiłyśmy dołączyć aussie do naszego stadka. Pracuje w dogoterapii, ćwiczy posłuszeństwo, startuje w Klasie 2 Rally-O.


MaroeMAROE (MYSTICAL MARUDGI Trishablue) – owczarek australijski

Przyjechała do nas z dalekiej Holandii, gdzie pasła owce i kaczki oraz śmigała po agilitowych torach. Pięknie się rusza i pięknie wygląda. Nie lubi się nudzić, kocha pracę z człowiekiem. Maroe trenuje agility i posłuszeństwo. Już w pierwszym starcie w Klasie 0 Obedience uzyskała ocenę doskonałą i teraz przygotowuje się do startu w Klasie 1.Te, które odeszły


KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZOJA – berneński pies pasterski

Przyjechała do nas na tymczas ze schroniska z podejrzeniem nowotworu kości i została… Miała typowe dla bernów wielkie serce. Ze względu na swoje kalectwo (jednak całe szczęście nie nowotwór) nie była psem pracującym a jedynie wspaniałym psem domowym.
ZOJA odeszła 2 sierpnia 2010 roku.


KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAREGGAE (ANGEL OF REGGAE Pieśń Drogi) – berneński pies pasterski

Wymarzona i wyczekana. Wesoła, kochająca, radosna, wiecznie gotowa do zabawy. Brała udział w licznych wystawach (Młodzieżowy Champion Polski, Ch.Pl., Mł. Zw. Kl.2003). To dla niej zaczęłam szukać pozytywnych metod szkolenia i przekonałam się, jak bardzo są skuteczne.

Re odeszła od nas 6 maja 2011 roku, zabrał ją nowotwór.


KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAMOKRA (UTALENTOWANA MOKRA DZIEWCZYNA Inter Studio) – pudel miniaturowy czarny

Po 5 latach rozważań, rozmów zapadła decyzja, że jednak pudel. Bystra, szybka, zapatrzona w człowieka. Wielki pies w małym ciałku. Skoczna, zwinna, ciągle w ruchu. Uczyła się błyskawicznie – szkolenie jej to były nieustające próby przechytrzenia pudelka ;). Idealna do agility, ćwiczyła do obedience. Pracowała jako pies terapeuta fundacji Razem Łatwiej, była psem-terapeutą Fundacji Jak Pies z Kotem.

Mokra odeszła tragicznie 30 maja 2013 roku. Tak krótko byłaś ze mną, piesku…


KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAIRGA (IRGA Olfactus) – ogar polski

Bardzo lubiła ćwiczyć posłuszeństwo i uczyć się nowych sztuczek. Wystawiana (Młodzieżowy Champion Polski, BIS Szczeniąt). Była piękna i kochana, ale ze względu na to, że jej charakter odbiegał od wymarzonego przez nas charakteru ogara, nigdy nie była rozmnażana. Została kochanym psem domowym i była bardzo szczęśliwa.

Irga odeszła od nas w dniu swoich ósmych urodzin, 23 lipca 2013.


KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAKONTRA (KONTRABANDA Hycon) – jamnik szorstkowłosy miniaturowy

Wymarzony pies – spełniający wszystkie pragnienia przewodnika, była bardzo aktywnie pracującym psiakiem. Pracowała w dogoterapii, brała udział w konkursach (międzynarodowy konkurs pracy dzikarzy – dyplom I stopnia, konkurs pracy tropowców – dyplom I stopnia, międzynarodowy konkurs pracy norowców – dyplom I stopnia, 2 x CPC, 3 x CACIT), szlifowała posłuszeństwo (wygrane nieoficjalne zawody obedience w czasie warsztatów tropowców), jeździła na wystawy (Interchampion, Champion Polski, Młodzieżowy Champion Polski, wielokrotnie zajmowała lokatowe miejsca na finałach BOG, BIS, BIS Junior.

Kontra odeszła 4 stycznia 2014.


kapsel-lastKAPSEL – przybłęda prawie idealny…;)

Trafił do nas w skutek szczęśliwego zbiegu okoliczności i wiele się dzięki temu zmieniło. Prawie owczarek pirenejski…;) Piękny i mądry, sprytny i nieustająco wpatrzony w człowieka. Uwielbiał spacery i ćwiczenia, wylegiwanie się na kanapie… Był psem pokazowym Fundacji Razem Łatwiej, pracował również w Fundacji Jak Pies z Kotem. Doskonale sprawdzał się jako demo-dog.

Kapsel odszedł 7 listopada 2016 po długiej chorobie.  Śpij spokojnie, Pieseczku.


GAWRA – ogar polski

Gawra Pies, który pokazał mi, jak wspaniale współpracuje się przy użyciu metod pozytywnych. Jej powołaniem jest uczenie się i praca w dogoterapii. Nigdy nie ma dość ćwiczeń. Świetna jako demo-dog. Bardzo lubi kontakt z ludźmi, jest przy tym delikatna i świetnie współpracuje. Brała udział w konkursach (konkurs pracy tropowców – dyplom II stopnia) i wystawach (Champion Polski). Wymarzona suka hodowlana – świetnie odchowująca szczeniaki i przekazująca im najlepsze cechy (Najlepsza Suka Hodowlana Wystawy Klubowej Opole 2009, II Najlepsza Suka Hodowlana Wystawy Klubowej Białystok 2008).


InaINA (Shallow Rivers BILOXI INA) – owczarek australijski

Pochodząca z francuskiej hodowli trafiła do na na tymczas wykupiona przez wielbicieli rasy z pseudohodowli, gdzie spędziła 4 lata swojego życia w bardzo złych warunkach. Już w ciągu pierwszych dni urzekła nas swoim charakterem i po długim namyśle zapadła decyzja, że Ina zostanie ze mną. Przytulaśna, przyjazna, ufna, delikatna – jest wszędzie tam, gdzie ja, najchętniej nie spuszczałaby mnie z oczu. Uwielbia ludzi, pieszczoty, kontakt fizyczny. Okazała się stworzona do pracy w dogoterapii, daje nam wszystkim tyle radości. Idealnie sprawdza się w trakcie naszych szkoleń jako demo-dog oraz jako „psiedszkolanka” w czasie zajęć dla szczeniąt.

Reklama